усилвателчето ми започва да придобива форми и започва да ми харесва удоволствието да наблюдаваш как нещо става от нулата пред очите ти директно.
усилвателчето ми започва да придобива форми и започва да ми харесва удоволствието да наблюдаваш как нещо става от нулата пред очите ти директно.
Добре де, ти наистина ли можеш да различиш звука от лампов усилвател от транзисторен такъв :)
Има някакво поверие, че ламповите имали много по малки нелинейни изкривявания. Но пък има един куп начини за постигане на отлична линейност и при полупроводниковите.
Освен това сигнала за усилвателя ще идва пак от полупроводникова апаратура , т.е. пак ще има нелинейни изкривявания.
Този въпрос винаги ми е бил интересен.
мога да. както мога да различа флакнат диск от немския оригинален диск на шилер :D
Здравей
Гледам, че от известно време пишеш за лапмовия усилвател. Не разбирам почти нищо от електроника и електротехника, но ми стана интересно какви са преимуществата на ламповия пред транзисторния? Питах познати, които се занимават с електроника и електротехника, които ми казаха, че ламповите усилватели били остарели като технология и имали големи смущения.
Исках да попитам де факто това така ли е? ПИтам от чист интерес, не за да се заяждам или други подобни. Просто ми е интересно, надявам се разбираш. :)
Тедо, здравей.
Аз също нямам представа технически от електроника и електротехника, но пък имам слух на музикант (въпреки относително краткото време, в което се занимавах с музика – десетина години свирене на китара), и системите които съм слушал винаги са показвали повече. И при положение че човек може да има и двете не виждам причина да се ограничава в удоволствието си.
Намери прилична лампова система с прилични колони, пусни си оригинален диск на Diana Krall, и се наслаждавай на удоволствието. Не ти трябва да си електроинженер :)
Не мисля да убеждавам никой в нищо.